6 rad, jak vyhrát v soutěži „Nebuď trdlo, vyfoť zmrzku a vyhraj.“

Naše letní soutěž „Nebuď trdlo, vyfoť zmrzku a vyhraj.“ je v plném proudu. Vítěze letní soutěže odměníme dárkovým poukazem v hodnotě rovné tisícovky. 

Pokud jste se do naší soutěže ještě nezapojili, poradíme vám šest triků profesionálních fotografů, které vám pomohou vyfotit lákavý a atraktivní snímek trdelníku se zmrzlinou, který bude určitě vypadat skvěle. Poradíme vám i co nedělat.

Rada č. 1: Vyberte vhodné místo a osvětlení

Začněte tím, že si najdete dobře osvětlené místo. Nejlepší je využít přirozené světlo. Třeba přímo u venkovního stánku Trdlokafe. Sluneční světlo dodá fotce krásné odstíny a vylepší kontrast. Ideální je fotit buď brzy ráno nebo pozdě večer těsně před západem slunce. Profesionální fotografové této době říkají zlatá hodinka. Východ slunce asi kvůli otevírací době nestihnete, ale doporučujeme fotit trdelník navečer. Čím později, tím lépe.

Rada č. 2: Zvolte vhodné pozadí

Vyberte si jednoduché a neokázalé pozadí. Pozadí by mělo ilustrovat léto, letní dovolenou nebo místo, kde fotíte. Cizinci se s trdelníkem se zmrzlinou nejraději fotí na Karlově mostě a v pozadí mají Pražský hrad. Důležité je však zvolit pozadí tak, aby na sebe nepoutalo mnoho pozornosti. Hlavní hvězdou fotografie je totiž trdelník se zmrzlinou. 

Rada č. 3: Kompozice

Trdelník se zmrzlinou můžete umístit na střed snímku, ale lepší je ho s centra vychýlit, abyste získali prostor pro objekt v pozadí. Filmaři objektům v pozadí říkají druhý plán. Velmi zkušení fotografové při focení využívají i první plán. To znamená rozostřený objekt v popředí. Tím může být klidně vaše ruka. Dalším typem, jak získat zajímavou kompozici, je pohrát si s úhlem, ze kterého fotíte. Zvolte třeba nadhled nebo úhel shora, což může přidat zajímavý efekt. Sportovci se zase fotí z mírného podhledu, aby vypadali větší a silnější. 

Rada č. 4: Použijte vhodné rekvizity

Pokud se nenacházíte zrovna na zajímavém místě, můžete fotografii vylepšit zajímavou rekvizitou. Zkuste přidat Trdlokafe latte, jahody nebo jiné dekorativní prvky, které budete mít po ruce a dokáží podpořit atmosféru a zvýraznit zážitek z trdelníku se zmrzlinou. Pokud si děláte s trdelníkem selfie, použijte zajímavé brýle, nebo klobouk nebo účes. Tím váš snímek zatraktivníte.

Rada č. 5: Zaměřte se na detaily

Pokud naopak fotíte pouze trdelník, nechte zvýraznit texturu trdelníku, karamelovou krustu nebo zmrzlinovou náplň. Přiblížení na jeden specifický detail může vytvořit lákavý pocit a zaujmout soutěžní porotu.

Rada č. 6: Spontánnost a osobní styl

Trdelník od Trdlokafe je symbolem kreativity. Nebojte se proto experimentovat. Spontánní snímky, jak si trdelník se zmrzlinou užíváte, budou vždy velmi přitažlivé a působivé. Dejte prostor svému osobnímu stylu a výhra bude vaše.

Co naopak nedělat?

Nepřehánějte to s filtry. Pro úpravu fotografií dnes existuje spousta různých aplikací pro úpravu snímků, aby byly barvy sytější a expozice, kontrast, jas a stíny lepší. Používejte jen ty, které ladí k vašemu celkovému estetickému cítění. To samé platí o přednastavených filtrech.

Na závěr připomínáme pravidla, jak se do soutěže zapojit. Stačí vyfotit jednu ze zmrzlin z Opočna v našem trdelníku, sdílet fotku v instagram stories nejpozději do 13. srpna 2023 a označit náš IG profil @trdlokafe_czsk

My ze všech soutěžních fotek v pondělí 14. srpna vybereme 5 nejlepších a o absolutním vítězi pak rozhodnete vy všichni svým hlasováním!

#soutez #trdlokafe

Share
go top